Elektrik Kesintilerinde Kombi Kullanımı

Kombinizin sağlıklı çalışmasına devamı için, ömrünün uzun olması ve kartının aniden yanmasına sebebiyet vermemeniz için, kombinizi kullanırken şu uyarılarımızı lütfen dikkate alınız.

Kombinizi kullanıyorsanız ve petekleriniz açık ya da sadece kombi açık sıcak su alıyorsunuz ihtiyacınız olduğu vakit. Kombiniz aktif haldeyken de aniden elektrikler mi kesildi? İşte burada yapmanız geren şey çok önemli ve bir o kadar da basit. Kombiniz faalken, elektrik kesintilerinde lütfen hemen elektrikler gelmeden kombiyi kapatarak devre dışı bırakınız. Bu kombinizi ani voltaj sonucu meydana gelebilecek olası arızalra karşı koruyacaktır. Eğer, kombiyi kapamazsanız ve kombide açıkken aniden elektrikler gelirse bu durumda olası arızalar şunlardır.
Yüksek voltajdan dolayı kombinin kartı yanabilir.

Ani elektrik kombinin iç sigortasını attırabilir ki, bu da kombinizin basit de olsa çalışmaması demektir. Hasarlı bir iç parça varsa, ani elektrik akımı kombinin hasarlı olan parçalarını tamamıyla bloke edebilir.

Aslında yapacağınız şey çok basit. Sadece kombi faalken var olan kesintilerde, kombiyi tamamen kapamalıyız. Bu durum hem kombinizi korur hem de sizi maddi manevi zarardan bertaraf olmanızı sağlar. Küçük iş büyük kar. Tabii ki bu kesintiler, kış mevsiminde daha çok başımıza geldiği için bu daha da kombi için tehlike arz etmektedir. Bunun için ihmal etmeden kombiyi kapatalım, tekrar elektrik geldiği vakit ise çalıştıralım.

Kombinize hak ettiği değeri vermelisiniz. Yoksa hem cebinizden para çıkar, hem de kış soğuğunda buz gibi evde üşürsünüz.

kombi elektronik kart

Kombi Servis kategorisine gönderildi
2 comments on “Elektrik Kesintilerinde Kombi Kullanımı
  1. Sevil dedi ki:

    Bu yazıyı daha önce okusaydım diycem ama başa gelmeyince önemsemiyoruz. Elektrik kesintisi oldu ve sonrasında elektrik gelince kombi çalışmadı ekranda hiç bir ışık yanmıyor. Servis ana kartın arızalandığını söyledi çok yüksek fiyat olduğu için yaptıramadık. Ama kartı tamir ediyorsa fiyatı nedir?

    • admin dedi ki:

      Sevil hanım öncelikle geçmiş olsun. Önemli bir konu olduğu için bu durumu sizlere açıklamaya çalıştık. Ana kart fiyatına gelince tamiri bazı durumlarda mümkün olmayabiliyor. Bu yüzden değişmesi gerekebilir. Mail adresinize konu hakkında bilgi gönderilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Call Now Button