Kombim çalışmıyor ne yapmalıyım

Kombim çalışmıyor ne yapmalıyım?

Kombimizin çalışmadığını fark ettiğimiz anda aslında takip edilmesi gereken sıralama çok basit.

Öncelikle kombinize elektrik geliyor mu onu bir kontrol edin, kombinize elektrik geliyor ise hemen arkasından gaz vanasını kontrol etmeli ve gazın kombinize gelip gelmediğinden emin olmalısınız.

Gaz kombiye geliyor, gaz vanası açık bir sıkıntı yok bundan eminseniz bu durumda takip etmeniz gereken bir diğer adım ise su basıncınızın yeterli olup olmadığıdır.

Su basınç ibresinin 1 ila 2 arasında olması gerekmekte bunun dışında 1’in altında ya da 2’nin yukarısında ise sıkıntı su basıncından kaynaklanıyor olabilir.

Bu kontrollere rağmen kombiniz hala çalışmıyor ise yetkili kombi servisimizi araya bilir, kombim çalışmıyor ne yapmalıyım diye sorabilirsiniz.

Muhtemelen sizlere ilk olarak soracakları şeyler, su basıncı, gazın kombinize ulaşıp ulaşmadığı ve kombinize elektriğin var olup olmadığıdır.

Çok nadiren de olsa kombilerinize reset atmak veya kombilerinizi kapatarak yaklaşık olarak bir 5 dakika kombilerinizi dinlendirmekte kombinin tekrar çalışmasını sağlaya bilir.

Uzun süre kombi kullanan kişiler artık kendi eğitimlerini tamamlamışlardır.

Kombinin bir çok detayı hakkında fikir sahibi oldukları gibi ufak tefek arızaları da yine kendileri gidere bilmekteler.

Ama sizler yinede evde kendi başınıza bu arızaları gidermekle zaman kaybetmeyin.

Çünkü evde kendinizin yapabileceği şeyler bellidir ve bunun dışındaki her türlü arıza ve hata kombi servislerinin bilgisi dahilinde olmalı ve yine çözümü kombi servis elemanları bulmalıdır

Kombim çalışmıyor ne yapmalıyım, kombi kullanıcıları tarafından en fazla aldığımız sorular arasında ümit ediyorum ki bir nebzede olsa sizlere yardımcı olabilmişizdir.

Sıcacık, arızasız ve keyifli günler dileriz.

Kombi Servis kategorisine gönderildi Etiketler: ,
2 comments on “Kombim çalışmıyor ne yapmalıyım
  1. Vahap dedi ki:

    Merhaba admin evimizde vaillant vck model bir kombi var son iki gündür arıza ışığı yanıyor. Su basıncını kontrol ettik ne yapmalıyız.

    • admin dedi ki:

      Vahap bey cihazınızın ne tür tepki verdiğini bilmediğimiz için tespit yapılmadan buradan hiç bir şey yapamayız. Bizi arayarak servis kaydı oluşturun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Call Now Button